Přeskočit na obsah

Natálka Podešvová

Jmenuji se Naty, studuji posledním rokem obor Nonverbální divadlo, program Taneční umění na Pražské HAMU

Tanci se věnuji od svých 7 let. Začínala jsem v tehdejší taneční skupině Stonožka Bruntál, ze které se později stala taneční škola. Tam jsem se naučila základům baletu, moderních technik, Jazzu, Hip Hopu a akrobacie. Po 10ti letech jsem ze školy sice odešla, ale tanci jsem se věnovala dál. Dva roky jsem se věnovala trochu jinému tanečnímu odvětví, jako byl Street Dance a Freestyle, kde jsem se seznámila s technikami Poppin‘, Lockin‘ nebo Vogue a MTV style nebo třeba také House. Dále jsem vyhledávala různé taneční workshopy a jezdila na letní taneční školy. Prošla jsem tanečními kurzy a semináři např. s Davidem Strnadem (taneční pedagog na JAMU), Scottem Jenningsem (Tanztheater Wuppertal, divadlo Piny Bausch), Allanem Lemajou a Nobru Xstyle z OutOfBounds (česko-brazilská taneční skupina).

V roce 2013 jsem se stala součástí tanečního studia Impuls v Praze, se kterými jsme absolvovali několik tanečních přehlídek a pořádali vlastní celovečerní představení a také vlastní taneční festival FreeFall. TS Impuls se zaměřuje na výrazový tanec, přičemž využívá techniky moderny a baletu, přednost však dává divadelním vystoupením před závoděním v tělocvičných halách. I mě osobně je divadlo bližší a tak jsem zabrousila i do českého muzikálu a stala se členkou taneční company v české verzi světového muzikálu Ples upírů.


Od roku 2008 se věnuji také trenérské činnosti. Pro tuto činnost jsem také absolvovala semináře techniky José Limona a Jazzu. Zaměřuji se však nejen na tyto techniky, baví mě styly a techniky mezi sebou mísit, a tak jsem našla zálibu v Contemporary, které mi to umožňuje. Vedle učení dětí a juniorů jsem vedla také tanečně-pohybové kurzy pro dospělé, kteří s tancem do té doby měli velmi málo zkušeností. Nadále učím v Taneční škole Stonožka víkendové tréninky a na letním soustředění. Pedagogická práce mě obohacuje a naplňuje. Je radost, když vidím jak děti i dospělý, se kterými jsem doposud pracovala objevovali hranice svého těla, možnosti pohybu a při tom rozvíjeli svou kreativitu. Součástí mých lekcí jsou technická cvičení, která rozvíjí koordinaci pohybu a posiluje svalstvo, dále variace, které rozvíjí pohybovou paměť a prostor dávám i vedené improvizaci, kdy se každý učí ze získaných tanečních dovedností vytvořit kus vlastní krátké tanečně-pohybové etudy.

Související obrázky: