Jazz a Modern Dance

Jazz a Modern Dance

13+ let

středa 19:00-20:00


V našich choreografiích je důležitý hlavně pocit, vyjádření emocí, práce se svým tělem jinak než jsme zvyklí, objevování nových možností pohybu. Vítáme pokročilé tanečnice, ale nebojte se přijít, i když jste začátečníci.

Na hodinách jazzového a moderního výrazového tance se po prvotním warm-up excercise (zahřátí) věnujeme náročnější taneční technické přípravě v různých kombinacích cvičení propojených s plié, práci s nárty, relevé, foundu a dalších z jazzbaletu vycházejících technik, které připravují tanečníka i pro jiné taneční techniky.

Věnujeme se i Modernímu tanci vycházejícího z technik J. Limona, L. Hortona a dalších. Následuje protažení a na diagonále točení, skoky, švihy a různé kombinace. V jazzových choreografiích se přikláníme k využití prvků od klasičtějšího jazzového tance, přes Contemporary Jazz až po kabaretnější choreografie.

Výsledkem jsou tedy choreografie ve kterých využijeme nejen získané již pokročilejší technické dovednosti, u Jazzu pro něj typickou dynamiku a izolované pohyby jednotlivých částí těla, ale především získáme jazzový feeling – cítění které interpreta vede, provokuje ho a dodává tanci osobní pečeť.

Tanečníci mají možnost ke středečnímu Jazz a Modern Dance navštěvovat páteční Choreografický trénink. Během těchto tréninků připravují soutěžní choreografii na jarní taneční soutěžní sezónu.


Cena kurzů

  • 1 pololetní kurz – 1 870 Kč
  • 2 pololetní kurzy – při navštěvování Street4Teens a Jazz a Modern Dance cena za oba kurzy 3 230 Kč
  • pololetní kurz v 2.pololetí 2021/22 obsahuje 17 lekcí

Videa