Přeskočit na obsah

Jazz a Modern Dance

13+ (18+) let
středa 19:00-20:00

V našich choreografiích se hlavně věnujeme Contemporary Dance, kde je důležitý hlavně pocit, vyjádření emocí, práce se svým tělem jinak než jsme zvyklí, objevování nových možností pohybu. Vítáme pokročilé tanečnice, ale nebojte se přijít, i když jste začátečníci.

Na hodinách jazzového a moderního výrazového tance se po prvotním warm-up excercise (zahřátí) věnujeme náročnější taneční technické přípravě v různých kombinacích cvičení propojených s plié, práci s nárty, relevé, foundu a dalších z jazzbaletu vycházejících technik, které připravují tanečníka i pro jiné taneční techniky.

Věnujeme se i Modernímu tanci vycházejícího z technik J. Limona, L. Hortona a dalších. Následuje protažení a na diagonále točení, skoky, švihy a různé kombinace. V jazzových choreografiích se přikláníme k využití prvků od klasičtějšího jazzového tance, přes Contemporary Jazz až po kabaretnější choreografie.

Výsledkem jsou tedy choreografie ve kterých využijeme nejen získané již pokročilejší technické dovednosti, u Jazzu pro něj typickou dynamiku a izolované pohyby jednotlivých částí těla, ale především získáme jazzový feeling - cítění které interpreta vede, provokuje ho a dodává tanci osobní pečeť.

 

Info k aktuálnímu pololetí
  • pololetní kurz Jazz a Modern Dance – 1 870 Kč
  • pololetní kurz v 2. pololetí 2023/2024 obsahuje 17 lekcí
  • při navštěvování Street 4 Teens a Jazz a Modern Dance cena za oba kurzy 3 230 Kč
  • sourozenecká sleva – na každého sourozence 5% sleva z kurzovného
  • kurzovné je splatné k 2. lekci

Video

Videa

Související obrázky: