Skip to content

Contemporary a Jazz Dance pro ženy

s hlavní trenérkou Lídou

úterý  20:00–21:00

Milé ženy, těším se na všechny, které byste se chtěly přidat do našeho kurzu na jarní semestr. Pojďte si s námi nejen zatančit, zkusit své tělo naladit na hudbu, ale také se protáhnout, posílit tělo a zkusit něco nového 🙂

V choreografiích se věnujeme jak Contemporary Dance, kde je důležitý hlavně pocit, vyjádření emocí, práce se svým tělem, jinak než jsme zvyklé, a objevování nových možností pohybu, ale také Jazzu, který je typický pro dynamiku a izolované pohyby jednotlivých částí těla. Především získáme jazzový feeling - cítění, které interpreta vede, provokuje ho a dodává tanci osobní pečeť.

Na hodinách Contemporary a Jazz Dance se po prvotním warm-up excercise (zahřátí) budeme věnovat základní taneční technické přípravě v různých kombinacích cvičení propojených s plié, práci s nárty, relevé, foundu a dalších z jazz-baletu vycházejících technik, které připravují tanečníka i pro jiné taneční techniky a také krásně posílí náš pohybový aparát.

Dále si uděláme protažení - nejdůležitější je takový strečing, který dodá našemu tělu přirozenou pružnost, zlepšuje naši flexibilitu, ale nezatěžuje klouby. Lehké posílení na základě pilátes a jógy a v neposlední řadě si zatančíme choreografie, ve kterých užijeme nabité zkušenosti.

Kurz je vhodný pro začátečníky i ty které se již s tancem setkaly dříve.

Pojďme se společně napojit na svou kreativitu a krásu vyjádření našeho těla i mysli, pojďme spolu tančit!
Info k aktuálnímu pololetí
  • cena pro maminky našich kurzistů – 1690 Kč
  • cena pro ostatní – 1950 Kč
  • jarní semestr 2025/2026 obsahuje 13 lekcí, začíná 17.03.2026 (změna v termínech vyhrazena). Otevření kurzu je podmíněno minimálním počtem přihlášených účastníků.
  • při platbě lekcí zvlášť - samostatná cena za lekci á 200 Kč
  • kurzovné je pro nové kurzisty splatné ke druhé lekci

Související obrázky: